Napisz do nas   MOJA ANGELIKA
   

Moja Angelika

Reżyseria: Stanisław Kuźnik
Scenariusz: Stanisław Kuźnik

Występują: Monika Kwiatkowska, Radosław Pazura, Olaf Lubaszenko, Olga Sawicka, Piotr Garlicki, Ewa Telega, Andrzej Precigs, Jacek Poniedziałek, Maria Ciunelis, Lech Łotocki, Krzysztof Kołbasiuk.

Polska 1999

 

"Film "Moja Angelika" to współczesna historia miłości dwojga młodych ludzi, którzy nieoczekiwanie dla samych siebie, muszą zdać prawdziwy i bardzo trudny egzamin z własnej dojrzałości. Z takich podstawowych i tradycyjnych wartości jak zaufanie, wzajemne zrozumienie, umiejętność wybaczania, solidarność, wzajemny szacunek, wiara w siebie. Angelika i Marek musza zdać egzamin z miłości, ochronić ją i umocnić wbrew wszelkim okolicznościom zewnętrznym w świecie, w którym samo nazywanie tego podstawowego ludzkiego uczucia bywa "niemodne" i "klopotliwe"... Historia tych dwojga to dzieje poszczególnych etapów ich wzajemnych relacji. Ich droga przez ciemności mroźnej nocy i bezkresów lasów to w istocie droga ku sobie. Trudna, bolesna, dramatyczna. Gdy do siebie dotrą, znajdą się u kresu swej ucieczki." Stanisław Kuźnik

Film jest po części melodramatem, po części filmem drogi, a po części filmem kryminalnym. Konwencje zgrabnie łączą się ze sobą, a aktorzy stworzyli przekonujące i ciekawe postacie.